DIZG

Dėl nebereikalingos donorinės operacijos sumažėjęs sergamumas, paprastas produkto naudojimas ir žymus pacientų išlaidų sumažėjimas, leidžia mums alogeninio kaulo transplantatų naudojimą laikyti nauju aukso standartu. Vokietijos ląstelių ir audinių pakaitalų institutas (vok. Das Deutsche Institut für Zell- und Gewebeersatz – sutr. DIZG) Berlyno, Leipcigo ir Erlangeno mokslininkų buvo įkurtas 1993 m. Jis realizuoja donorų audinius, vadovaudamasis moto, kad mirusio žmogaus dovana kitam žmogui turi likti dovana. Todėl institutas veikia kaip pelno nesiekianti organizacija. Transplantatų gamybai DIZG naudoja cheminį šaltą sterilizacijos metodą (sterilizacija peracto rūgštimi, PES), kuris buvo atrastas 1985 m. Berlyno Charité. Robert Koch instituto (vok. Robert Koch-Institut) Bernyne studijoje 1997 m. PES metodas buvo pripažintas patikimu sterilizacijos metodu, jo veiksmingumas buvo patvirtintas prieš visus aktualius virusus, bakterijas, grybus ir sporas.
DIZG siūlomų transplantų asortimentas yra nuolat plečiamas ir dabar, jau daugiau nei 40 000 pacientų kas met gydomi DIZG tiekiamais transplantais.
dizg-pastatas

Medicinos mokslų daktaras, gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Simonas Grybauskas regeneracijos produktus DIZG naudoja beveik 10 metų, iš kurių 1.5 - dantų implantologijoje. Asmeninė gydytojo patirtis, argumentai ir vertinimai, kuriais dalinamės su Jumis.

DR. Simonas Grybauskas

Dažniausia užduodami klausimai:

1Kokie pagrindiniai DIZG pranašumai?

Labai patogu, kai visą spektrą produktų gali rasti pas vieną gamintoją: nuo kortikalinio kaulo granulių iki bikortikalinių klubakaulo blokų ir membranų.

Didelis pasirinkimas tiek pagal tūrį (nuo mažo kiekio iki labai didelio), tiek pagal dalelių dydį (nuo ypač smulkių, demineralizuoto kaulo drožlių iki stambių kortikalinio kaulo granulių).

DIZG gaminiai apima daug sričių, nuo oftalmologijos iki stuburo operacijų, kas, mano nuomone, leidžia užtikrinti kokybę.

Mūsų mokytojų užsienyje patirtis, naudojant DIZG produktus operacijų metu jau daugiau nei 10 metų.

2Kokiais gydymo atvejais DIZG produktai tinkamiausi?

DIZG produktai tinkami tais atvejais, kai norime ne tik rekonstruoti trūkstamą kaulą, bet siekiame ir gero „peraugimo“, t.y., kad po kurio laiko nebebūtų likę kaulo pakaitalo, o rekonstruota sritis atrodytų „vientisa“, be pastebimų likusių kaulo pakaitalo dalelių.

Tokie atvejai gali būti:

  • alveolės „išsaugojimas“ po rovimo;
  • vienmomentė kaulo augmentacija implantacijos metu (tokiu atveju paprastai deriname ir su ksenogeniniu kaulo pakaitalu);
  • didelės apimties alveolinės ataugos rekonstrukcija, siekiant išvengti papildomos operacijos donorinėje srityje.

Didesnės apimties ortognatinėse operacijose DIZG bikortikalinio kaulo blokai visiškai eliminavo autogeninio kaulo paėmimo iš donorinės srities poreikį, taip pat užtikrino ypač gerą pirminį rekonstrukcijos stabilumą.

3Kaip vertinate DIZG produktų osteointegraciją?

Dešimties metų ilgalaikio sekimo metu, po didesnės apimties operacijų neteko matyti inkapsuliavimosi ir atmetimo, pernelyg didelės rezorbcijos ar uždegiminės reakcijos. Vertinant kliniškai – osteointegracija gera. Kaulo paviršius atrodo gyvybingas ir sveikas.

Vienintelis ir oficialus DIZG atstovas Lietuvoje UAB ImplantPRO.